Vitajte v obci Ďurďové
Telefón +421 (0) 42 435 3240 | Email obec@durdove.eu

Vo štvrtok 2.4.2020 v podvečerných hodinách vypukol požiar v ťažko dostupnom teréne blízko obce Domaniža. Horel les, pri ktorom sme my, DHZ Ďurďové, zasahovali spolu s viac ako 50 profesionálnymi a dobrovoľnými hasičmi z obce Prečín, Faškov a Horný Lieskov.

Požiar vypukol pred pol štvrtou popoludní v náročnom teréne v Šibeničnej doline a zasiahol hrebeň lesa. Ako sme sa túto správu dozvedeli, náš dobrovoľný hasičský zbor Ďurďové ani na sekundu nezaváhal a tak sme sa vrhli pomôcť vyhrať boj s ohňom. Spolu s ostatnými hasičmi sme absolvovali cestu k požiarisku približne 500m na šesťkolkách a štvorkolkách. Nasledujúcich 400m k požiaru sme prešli pešo, kde sme oheň hasili pomocou genfovakov.

Požiar sa nám spoločne podarilo dostať pod kontrolu po troch hodinách. Tu práca neskončila a následne po uhasení ohňa sme pracovali na jeho likvidácií. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb a príčina vzniku je v štádiu zisťovania.

V našej obci žije 144 obyvateľov a 10 z nich sa bezváhania zapojili k pomoci hasenia požiaru:

Miroslav Velič, Ján Velič, Miloš Samul, Antón Ondrásky, Róbert Kardoš, Lukáš Valášek,

Peter Valášek, Matej haviar, Lukáš Pružinský, Miroslav Ďuriš.

Ďakujeme!

Napísali o nás: https://www.topky.sk/cl/10/1879637/FOTO-Viac-ako-50-hasicov-zasahuje-pri-poziari-lesa--Teren-je-tazko-dostupny